niedziela, 27 grudnia 2015

Dziewczyny w świecie gier

                    Moją pierwszą konsolę dostałam trzy lata temu na gwiazdkę i jest ze mną do tej pory. Chociaż powoli szykuje się do odejścia na emeryturę na rzecz PlayStation 4. Pamiętam, że pierwszą grą w jaką zagrałam było Uncharted III : Oszustwo Drake'a i nie zapomnę śmiechu mojego taty jak miotałam się i rozbijałam po kątach. Myślałam wtedy, że to nie dla mnie, ale nie poddałam się i granie sprawia mi ogromną przyjemność po dziś dzień.

                    Nic nie relaksuje mnie bardziej niż postrzelanie sobie do ludzi. Jakkolwiek to brzmi. Uwielbiam po ciężkim dniu w szkole, usiąść, włączyć moje maleństwo, odpalić dobrą grę i się odprężyć. Gdy jestem w Media Markt, czy też w Empiku i wchodzę zawsze do działu gier często zdarza się, że jestem tam jedyną przedstawicielką mojej płci. I czuję się jak nowo odkryty gatunek zwierzęcia. Jakbym wchodziła na zakazany teren ! Nie twierdzę, że mężczyźni są negatywnie nastawieni do grających dziewczyn. W moim przypadku jest wręcz przeciwnie. Pamiętam jak moi koledzy byli u mnie w domu i zobaczyli moje gry to byli w szoku. Było to w pierwszej klasie gimnazjum, nie znaliśmy się i pierwszym pytaniem mojego kolegi było : "Masz starszego brata ?".  Być może faceci faktycznie grają lepiej. Pewnie, w końcu jest wiele rzeczy w których my jesteśmy od nich lepsze. Ale to nie znaczy, że nie możemy robić tego co oni. W końcu nikomu nie robimy poprzez to nic złego. Jednak mordercze spojrzenia w dziale gier pozostaną. Myślę, że wiele zależy od samego mężczyzny. Jeśli jest stereotypowcem i uważa, że kobieta może tylko malować paznokcie, robić makijaż i gotować no to cóż tutaj nie da się wygrać. Ale wiem, że wielu chłopaków toleruje to, a nawet się cieszy. Jednak wielu uważa, że jedyną grą w jaką dziewczyny mogą grać jest The Sims, gdy tymczasem wiele z nich lubi gry strategiczne i tym podobne.
                    Różnice w rodzajach graczy możemy zauważyć na naszym polskim YouTubie. Na stronie NapoleonCat możemy zobaczyć ranking youtuberów w różnych kategoriach. Ranking osób grających w gry możecie zobaczyć tutaj. I oczywiście widzimy wielu facetów nagrywających różne gry, ale ile kobiet jest w TOP 50 ? Dwie. Two. Deux. две. Zwei. Mało. Bardzo mało. Co pokazuje nam ten ranking ? To pozostawiam do przemyślenia zarówno damskiej jak i męskiej części czytających.

1 komentarz: