środa, 13 stycznia 2016

W świecie reklamy

                    Kto nie denerwuje się na trwające całą wieczność reklamy, które przerywają dobry film w telewizji ? Chyba każdy. Ale wbrew pozorom wiele też otrzymujemy właśnie dzięki reklamom. Jednak mają one zarówno swoje wady jak i zalety, zresztą jak wszystko. Ale co przeważa ? Czy reklamy są dobre czy też złe ?

                    Reklamy mają jak najbardziej swoje plusy. W końcu dzięki nim przeciętny człowiek ma rozeznanie co się dzieje na rynku, jakie produkty się pojawiają, jakie nowe technologie zostały wprowadzone czy gdzie w danym czasie odbędzie się promocja. Jednak reklamom można bardzo łatwo dać się omamić. Taka siła reklamy. Nie dziwne więc, że bardzo popularnym kierunkiem studiów jest zarządzanie i marketing, public relations czy nowe media. Szereg specjalistów pracuje nad tym, aby dana reklama produktu trafiła do określonego grona odbiorców i sprzedaż jak najwyżej wzrosła. Najbardziej podatne na wpływ reklam są według mnie dzieci. Moja siostra ma sześć lat, a w kwietniu skończy siedem. I w sumie od kiedy tylko nauczyła się mówić, podczas oglądania telewizji, a już w szczególności w okresie świątecznym, najczęstszym pytaniem jest: "Kupicie mi to ?". Bogu dzięki jest rozsądną dziewczynką i pozwala sobie wyjaśnić, że nie wszystko można mieć. Ale wiem, że są naiwne dzieci i naiwni rodzice, które dla swojej pociechy zrobią wszystko. A dzieci pod maską słodkich aniołków to mali szantażyści. Nieraz widziałam w sklepach jakie afery potrafią urządzić dzieci, bo mama czy tata nie chcą kupić zabawki, lizaka czy czegoś innego. A wszystko to dzięki pięknym, kolorowym i przyciągającym wzrok reklamom.
                   Reklam nie da się według mnie lubić. A w szczególności gdy oglądamy coś ogromnie interesującego i musimy czekać na ciąg dalszy ponad dziesięć minut. Jednak wiem, że są osoby, których proces powstawania reklam bardzo interesuje i nie ważne jak kiepskie czasem są, przynoszą im inspiracje na nowe pomysły i być może pchną je do wybrania kierunku studiów właśnie związanych z reklamą. Nie dajmy się jednak omamić reklamom i oglądajmy je z głową, a będzie to z pozytywnym rezultatem dla nas i przede wszystkim dla naszego portfela.

7 komentarzy:

 1. Ja nigdy nie polubię reklam, to że jest czegoś reklama nie zawsze znaczy że ten produkt jest dobry. wiele osób kupuje coś tylko ze względu że widziało reklamę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ! Ale jak widać reklama dźwignią handlu, a potem żałujemy zakupu tych przereklamowanych produktów.

   Usuń
 2. Bardzo fajny post <3 Mam o reklamach to samo zdanie ;/ Dlatego wolę youtube :D

  http://d-y-o.blogspot.com/

  Dałam obs, też dasz ;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Też wolę YouTube chociaż i tutaj reklamy zaczynają przejmować władzę.

   Usuń
 3. bardzo ciekawy i interesujący blog, ładna szata graficzna :)
  pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawy i interesujący blog, ładna szata graficzna :)
  pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń